Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 4 common:people_all_forms

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ З НЕЗНАЙОМИМИ ЛЮДЬМИ

Date: 3 червня 2022 о 19:05

Нагадуємо тобі, що перебуваючи на вулиці, у громадському місці, треба пам’ятати про деякі правила безпечної поведінки з незнайомими людьми.

На вулиці:

  • Будь ввічливим та привітним у спілкуванні з людьми. Така поведінка викликає позитивне відношення до тебе серед оточуючих.
  • Тримайся подалі від незнайомих людей, які поводять себе не добре, уникай будь-яких розмов із ними. Намагайся не відповідати на грубість і нахабство тим же. Краще промовчати або зробити влучне зауваження про невихованість грубіяна.
  • Не грайся на вулиці допізна.
  • Ніколи не йди гуляти на вулицю, не повідомивши батьків чи інших близьких тобі людей про те, куди ти ідеш і з ким.
  • Якщо ти загубив батьків у незнайомому місці, стій там, де ти загубився. Якщо ти не можеш їх знайти, звернись про допомогу до міліціонера чи інших дорослих.
  • Якщо ти відчуваєш, що хтось переслідує тебе, намагайся скритися від нього, але не заходь у безлюдні місця.
  • Ніколи не погоджуйся йти з незнайомими людьми до чужого під’їзду, підвалу або інших безлюдних місць.
  • Намагайся не показувати на вулиці серед великої кількості людей свої дорогі речі (мобільний телефон, гроші, інші коштовності).
  • У ситуації, коли фізично сильніші за вас незнайомі люди вимагають у вас гроші або речі - віддайте їм те, що вони хочуть, при цьому постарайтеся їх запам'ятати й відразу ж повідомите про те, що трапилося міліцію, за телефоном 02 або безпосередньо першому співробітникові міліції, якого ви зустрінете.
  • Пам’ятайте, що головне в подібній ситуації - зберегти своє життя й здоров'я.
  • Перш ніж прийняти від друзів або знайомих запрошення відсвяткувати день народження або інші свята обов'язково поцікавтеся хто ще запрошений, де точно буде відбуватися святкування й обов'язково про це повідомте своїм батькам.
  • Ніколи не приймайте пропозиції від незнайомих людей сходити в кіно, кафе, бар або покататися на машині.
  • Не приймайте від незнайомих людей пропозицій знятися в рекламному ролику, надати допомогу в устрої на роботу або навчання. Про всі подібні пропозиції обов'язково розповідайте своїм батькам.
  • Не розповідайте незнайомим людям де живете, хто ваші батьки, як ваше прізвище.
  • Про всі дивні зустрічі, подарунки і пропозиції незнайомих людей обов'язково й негайно повідомляйте своїм батькам або вчителям.
  • Пам’ятайте, що говорити ласкаві слова, обіймати, цілувати, дарувати подарунки й пригощати насолодами можуть тільки дуже близькі люди.
  • Якщо біля тебе зупиняється авто і незнайома людина звертається з якимось проханням, головне – не підходь надто близько до машини. Якщо запитання тобі здаються сумнівними, то ввічливо скажи незнайомцю, що ти поспішаєш; ні в якому разі не сідай до машини, що б тобі не пропонували.
  • Не приймайте подарунків й особливо любих видів частувань від незнайомців: цукерок та інших кондитерських виробів, жувальних гумок, соків та інших солодких напоїв, у яких можуть знаходитися отрута та психотропні речовини.
  • Якщо ти бачиш на вулиці, у транспорті коробку, сумку, згорток, пакет – не чіпай їх.
  • Ніколи поодинці, без друзів або батьків, не надавайте допомогу незнайомим людям у перенесенні речей, особливо до них додому або до їхньої машини.

У під’їзді чи в ліфті:

  • Перед тим, як увійти до ліфту, під’їзду, добре роздивись навколо.
  • Не заходь у ліфт із незнайомими, краще почекай чи йди пішки.
  • Якщо в ліфт сідає незнайома людина, то не повертайся до неї спиною, краще стежити за її діями.
  • Якщо незнайомець увійшов до ліфта після тебе і ти боїшся їхати з ним, натисни кнопку «Стоп», і тоді двері кабіни не закриються.
  • Якщо ти відчуваєш небезпеку під час руху ліфта, натисни кнопку «Виклик диспетчера» і розкажи диспетчеру ситуацію. Це відверне увагу незнайомця, а може, і зовсім злякає його.
  • Якщо на тебе напали у ліфті чи у під’їзді, голосно кричи "Пожежа”, тому що на цей заклик мешканці будинків більш активно реагують, і активно захищайтеся! Для цього застосовуй всі види опору: свої зуби, нігті, шпильки, гребінці та інші предмети що є під рукою, дряпайся, кусайся й іншими діями відбивайся від нападника.

Поради для батьків
1. Не випускайте дітей на вулицю з дорогими речами і цінностями (iphone, золоті прикраси, помітний і дорогий одяг можуть виявитися занадто привабливим об'єктом злочинного посягання).

2.Поширена в деяких школах і дворових компаніях "трясучка" (вимога під загрозою насильства кишенькових грошей старшими підлітками у малоліток, молодших школярів) на мові кримінального права називається вимаганням. Саме безкарність таких правопорушників згодом призводить до досить сумних результатів. Тому, якщо ви виявили, що ваша дитина боїться виходити з дому чи пропускає заняття в школі, постарайтеся в довірчій бесіді з'ясувати у нього, чи не пов'язано така поведінка з погрозами на його адресу. Поясніть йому, що негативних наслідків можна уникнути, якщо не тримати таємниць від батьків. При цьому про кожний випадок вимагання обов'язково повідомте поліції.

3. Навчить дітей правильно замикати двері квартири зовні і зсередини, а також навчить їх правильно носити ключи і кишенькові гроші. Переконайти їх, що ніхто і ніколи не може прийти в будинок від вашого імені з проханням дати притулок на нічліг, віддати якусь річ або сумку та ін. Дитина ніколи не повинна відкривати двері незнайомим людям.

4. У нашій системі виховання домінує положення про те, що дорослий завжди правий. Тому, щоб уберегти дитину від зіткнення з маніяками, насильниками і іншими правопорушниками навчить дітей:

  • спілкування з незнайомими людьми обмежити тільки дружніми привітаннями. На всі пропозиції незнайомих відповідати: "Ні!" - І негайно йти від них,
  • не піддаватися на вмовляння незнайомців, навіть якщо вони знають як звати дитину на ім'я. Ні в якому разі не всіх старших треба слухатися. Батьки самі визнають кого дитина має слухатися. Якщо дитина побачила незнайомця, який її переслідує, то при відсутності близьких, нехай, не соромлячись, підходить до перехожих, що вселяє довіру, і просить захисту і допомоги. Навчити її цьому – це ваша задача.,
  • ні в якому разі і нікуди не ходити з незнайомими, будь це "дорослі" дяді або дворова компанія.,
  • не сідати в машину до незнайомих осіб.,
  • не входити з незнайомою людиною в ліфт і т.д

    Навчаючи дитину правилам безпечної поведінки, ні в якому разі не намагайтеся її залякати. Цим ви не тільки не навчите дитину правильно поводитися в критичній ситуації, але навпаки можете сприяти негативному розвитку конфлікту. Адже неточні фрази, що лякають дитину, не навчать її правильній поведінці у разі можливої ​​небезпеки. В силу цього ваше завдання - навчити дитину бути обережною, але аж ніяк не перетворити її в боягуза.

При спілкуванні з дітьми  рекомендую правильно поянювати:
 

Що не треба говорити ...

Замість цього скажіть ...

Не розмовляй з незнайомими людьми.

 З незнайомими людьми треба поводитися в такий спосіб ...
Кругом повно психів. Більшість людей заслуговують довіри, але ...
Тебе можуть вкрасти.

З тобою нічого не станеться, якщо ...

Дітям гуляти в парках дуже небезпечно.

Якщо хтось підійде до тебе ...

Зараз нікому не можна довіряти.

Ти можеш звернутися за допомогою ...
.​

   Навчить своїх дітей захищатися. Заради особистої безпеки дитина може порушувати всі правила і заборони. Ні в якому разі вона не повинна замислюватися про наслідки застосування прийомів самооборони. Поясніть, що якщо дитина завдасть нападнику тілесних ушкоджень, її тільки похвалять за це. Вкажіть дитині найбільш вразливі точки (пах, горло, очні яблука), доступні для паралізації злочинних намірів зловмисника і по-можливості навчіть її правильного нанесення ударів в такі точки. Поясніть також, куди дитині треба бігти у разі небезпеки, до кого і як звертатися за допомогою.

Comments:
Only authorized users can leave comments.