Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 4 common:people_all_forms

Інформатика

Date: 11 січня 2022 о 12:28, Refreshed 11 січня 2022 о 12:30

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ З ІНФОРМАТИКИ

Загальні критерії оцінювання

Рівні навчальних досягнень

Бали

Характеристика навчальних досягнень учня (учениці)

Початковий

1

Учень (учениця): засвоїв знання у формі окремих  фактів; з допомогою вчителя або з використанням підручника розпізнає і називає окремі інформаційні об'єкти; знає та дотримується правил безпечної поведінки під час роботи в комп’ютерному класі.

2

Учень (учениця): розпізнає та виділяє інформаційні об‘єкти, пояснює свій вибір та може фрагментарно відтворити знання про них; з допомогою вчителя фрагментарно виконує окремі навчальні завдання та практичні роботи на комп’ютері, допускає помилки.

3

Учень (учениця): з допомогою вчителя відтворює незначну частину навчального матеріалу (менше половини); відповідає на запитання, що потребують однослівної відповіді; навчальні завдання виконує фрагментарно за значної допомоги вчителя; потребує постійної активізації та допомоги; способи навчально-­пізнавальної діяльності (практичні і розумові уміння і навички) застосовує на рівні копіювання зразка способу діяльності.

Середній

4

Учень (учениця): з допомогою вчителя відтворює значну частину навчального матеріалу (більше половини); у відповідях може допускати помилки;

за значної допомоги вчителя виконує навчальні завдання, допускає помилки; має елементарні, нестійкі навички роботи на комп’ютері; за інструкцією і з допомогою вчителя фрагментарно виконує практичні роботи, потребує детального кількаразового їх пояснення, допускає помилки.

5

Учень (учениця): самостійно, але не повно, відтворює значну частину навчального матеріалу; ілюструє розуміння базових понять інформатики прикладами з підручника або пояснення вчителя, відповідає на окремі запитання; з допомогою вчителя виконує навчальні завдання з частковим поясненням, допускає помилки; за детальною інструкцією і з допомогою вчителя виконує практичні роботи, не вміє пояснити свої дії, допускає помилки.

6

Учень (учениця): самостійно відтворює значну частину навчального матеріалу, відповідь будує у засвоєній послідовності, ілюструє її власними прикладами; з частковою допомогою вчителя виконує навчальні завдання з достатнім поясненням, допускає помилки; має стійкі навички виконання елементарних дій з опрацювання даних  на комп’ютері; способи навчально­-пізнавальної діяльності застосовує за зразком у подібній ситуації; потребує стимулювання й значної допомоги вчителя, коли працює самостійно.

Достатній

7

Учень (учениця): самостійно відтворює основний навчальний матеріал з окремими неточностями, застосовуючи необхідну термінологію, вміє наводити власні приклади на підтвердження певних тверджень; пояснює та обґрунтовує способи виконання навчальних завдань, аналізує отриманий результат, робить неповні висновки з допомогою вчителя, використовує різні джерела відомостей для виконання навчального завдання; практичні роботи на комп’ютері виконує самостійно за інструкцією; самостійно виправляє вказані вчителем помилки.

Достатній

8

Учень (учениця): відтворює засвоєний навчальний матеріал в іншій послідовності, не порушуючи логічних зв'язків, інтерпретує та деталізує питання, ідентифікує терміни та поняття; з незначною допомогою вчителя визначає спосіб розв’язування навчального завдання, частково аргументує свої міркування; самостійно знаходить необхідні відомості, систематизує та узагальнює їх; самостійно виконує  навчальне завдання, знаходить та виправляє допущені помилки. Має стійкі практичні навички виконання основних дій з опрацювання даних на комп'ютері; самостійно виконує практичні роботи, що відповідають вимогам навчальної програми, аналізує одержані результати, швидко й оперативно виправляє помилки.

9

Учень (учениця): вільно відтворює навчальний матеріал та відповідає на поставлені запитання, використовує загальновідомі докази із самостійною і правильною аргументацією; самостійно формулює мету виконання навчального завдання, добирає форми представлення результату та необхідні відомості; аргументовано обирає раціональний спосіб виконання навчального завдання, самостійно виконує навчальні завдання з несуттєвими помилками, знаходить та виправляє допущені помилки.

Високий

10

Учень (учениця): системно відтворює навчальний матеріал у межах програми; дає повні, змістовні відповіді на поставлені запитання;робить логічні висновки, обґрунтовує свою думку, висуває припущення; виконує різні типи навчальних і життєвих завдань (як типових, так і нестандартних, творчих) під опосередкованим керівництвом учителя, розробляє алгоритм виконання запропонованого навчального завдання, пропонує нові шляхи розв’язування навчальних завдань; знаходить додаткові джерела відомостей, використовує запропоновані схеми класифікації для структурування відомостей та даних, порівнює і зіставляє відомості з кількох джерел, уміє стисло і логічно подавати узагальнену інформацію; самостійно приймає рішення, прогнозує наслідки власної поведінки за незначної допомоги дорослих.

11

Учень (учениця): логічно та усвідомлено відтворює навчальний матеріал у межах навчальної програми з інформатики; обґрунтовано відповідає на запитання; аргументовано використовує знання у нестандартних ситуаціях;

раціонально використовує комп’ютер і комп’ютерні засоби для  розв’язування завдань, пов’язаних з опрацюванням даних, їх пошуком, зберіганням, поданням і передаванням; розуміє мету власної навчальної діяльності та самостійно визначає завдання для її досягнення, вміє виявляти проблеми та розв’язувати їх,  формулювати гіпотези

12

Учень (учениця): має системні, міцні знання в обсязі та в межах вимог навчальної програми з інформатики, усвідомлено використовує їх у стандартних та нестандартних ситуаціях; самостійно планує особисту навчальну діяльність та оцінює її результати, уміє приймати рішення, швидко вибрати потрібний спосіб діяльності із кількох відомих, застосовувати способи діяльності за аналогією і в нових ситуаціях.

 

Критерії оцінювання усної відповіді

Рівні навчальних досягнень

Бали

Характеристика навчальних досягнень учня (учениці)

Початковий

1

Учень (учениця): засвоїв знання у формі окремих  фактів; з допомогою вчителя або з використанням підручника розпізнає і називає окремі інформаційні об'єкти; знає та дотримується правил безпечної поведінки під час роботи в комп’ютерному класі.

2

Учень (учениця): розпізнає та виділяє інформаційні об‘єкти, пояснює свій вибір та може фрагментарно відтворити знання про них, допускає помилки.

3

Учень (учениця): з допомогою вчителя відтворює незначну частину навчального матеріалу (менше половини); відповідає на запитання, що потребують однослівної відповіді (так/ні); потребує постійної активізації та допомоги.

Середній

4

Учень (учениця): з допомогою вчителя відтворює значну частину навчального матеріалу (більше половини); у відповідях може допускати помилки; дає відповідь на запитання за значної допомоги вчителя.

5

Учень (учениця): самостійно, але не повно, відтворює значну частину навчального матеріалу; ілюструє розуміння базових понять інформатики прикладами з підручника або пояснення вчителя, відповідає на окремі запитання.

6

Учень (учениця): самостійно відтворює значну частину навчального матеріалу, відповідь будує у засвоєній послідовності, ілюструє її власними прикладами; допускає помилки; способи навчально­-пізнавальної діяльності застосовує за зразком у подібній ситуації; потребує стимулювання й значної допомоги вчителя, коли працює самостійно.

Достатній

7

Учень (учениця): самостійно відтворює основний навчальний матеріал з окремими неточностями, застосовуючи необхідну термінологію, вміє наводити власні приклади на підтвердження певних тверджень; аналізує отриману інформацію, робить неповні висновки з допомогою вчителя, використовує різні джерела для отримання інформації; самостійно виправляє вказані вчителем помилки.

Достатній

8

Учень (учениця): відтворює засвоєний навчальний матеріал в іншій послідовності, не порушуючи логічних зв'язків, інтерпретує та деталізує питання, ідентифікує терміни та поняття; частково аргументує свої міркування; самостійно знаходить необхідні відомості, систематизує та узагальнює їх; аналізує отримані результати, самостійно швидко й оперативно виправляє помилки.

9

Учень (учениця): вільно відтворює навчальний матеріал та відповідає на поставлені запитання, використовує загальновідомі докази із самостійною і правильною аргументацією; самостійно знаходить необхідні відомості, систематизує та узагальнює їх;дає повну відповідьз несуттєвими помилками, знаходить та виправляє допущені помилки.

Високий

10

Учень (учениця): системно відтворює навчальний матеріал у межах програми; дає повні, змістовні відповіді на поставлені запитання;робить логічні висновки, обґрунтовує свою думку, висуває припущення під опосередкованим керівництвом учителя, знаходить додаткові джерела відомостей, використовує запропоновані схеми класифікації для структурування відомостей та даних, порівнює і зіставляє відомості з кількох джерел, уміє стисло і логічно подавати узагальнену інформацію; самостійно приймає рішення.

11

Учень (учениця): логічно та усвідомлено відтворює навчальний матеріал у межах навчальної програми з інформатики; обґрунтовано відповідає на запитання; аргументовано використовує знання у нестандартних ситуаціях; розуміє мету власної навчальної діяльності та самостійно визначає завдання для її досягнення, вміє виявляти проблеми та розв’язувати їх,  формулювати гіпотези

12

Учень (учениця): має системні, міцні знання в обсязі та в межах вимог навчальної програми з інформатики, усвідомлено використовує їх у стандартних та нестандартних ситуаціях; знаходить додаткові джерела відомостей, використовує запропоновані схеми класифікації для структурування відомостей та даних, порівнює і зіставляє відомості з кількох джерел, уміє стисло і логічно подавати узагальнену інформацію; уміє приймати рішення, використовує набуті знання за аналогією і в нових ситуаціях.

Критерії оцінювання виконання практичних робіт (завдань)

Рівень досягнень

Бал

Характеристика начальних досягнень учня

Початковий

1

Учень (учениця): знає та дотримується правил безпечної поведінки під час роботи в комп’ютерному класі, визначає основні поняття практичної роботи (завдання)

2

Учень (учениця): з допомогою вчителя фрагментарно виконує окремі завдання практичної роботи на комп’ютері, допускає помилки.

3

Учень (учениця): окремі завдання практичної роботи виконує фрагментарно за значної допомоги вчителя, допускає помилки; потребує постійної активізації та допомоги. Практичні уміння і навички застосовує на рівні копіювання зразка способу діяльності.

Середній

4

Учень (учениця): має елементарні, нестійкі навички роботи на комп’ютері; за значної допомоги вчителя виконує фрагментарно завдання практичної роботи, допускає помилки; потребує детального кількаразового їх пояснення.

5

Учень (учениця): за детальною інструкцією і з допомогою вчителя виконує завдання практичної роботи, не вміє пояснити свої дії, допускає помилки.

6

Учень (учениця): з частковою допомогою вчителя виконує завдання практичної роботи з достатнім поясненням, допускає помилки; має стійкі навички виконання елементарних дій з опрацювання даних  на комп’ютері; практичні навички  застосовує за зразком у подібній ситуації; потребує стимулювання й значної допомоги вчителя, коли працює самостійно.

Достатній

7

Учень (учениця): практичні роботи на комп’ютері виконує самостійно за інструкцією; самостійно виправляє вказані вчителем помилки.

8

Учень (учениця): з незначною допомогою вчителя визначає спосіб розв’язування навчального завдання, самостійно виконує практичні роботи, що відповідають вимогам навчальної програми, швидко й оперативно знаходить та виправляє допущені помилки. Має стійкі практичні навички виконання основних дій з опрацювання даних на комп'ютері; аналізує отриманірезультати.

9

Учень (учениця): самостійно виконує завдання практичної  роботи з несуттєвими помилками, знаходить та виправляє допущені помилки. Ґрунтовно аналізує отримані результати.

Високий

10

Учень (учениця): виконує різні типи завдань  практичної роботи (як типові, так і нестандартні, творчі) під опосередкованим керівництвом учителя, розробляє алгоритм виконання запропонованого завдання, пропонує нові шляхи розв’язування навчальних завдань; самостійно приймає рішення, прогнозує наслідки власної поведінки за незначної допомоги дорослих.

11

Учень (учениця): раціонально використовує комп’ютерні засоби для  розв’язування завдань практичної роботи.

Демонструє самостійне творче виконання завдань практичної роботи, аналізує отримані результати.

12

Учень (учениця): демонструє самостійне творче виконання завдань практичної роботи, вміє швидко вибрати потрібний спосіб діяльності із кількох відомих, застосовувати способи діяльності за аналогією і в нових ситуаціях. Ґрунтовно аналізує отримані результати.

Критерії оцінювання розв’язування компетентнісних задач

Рівень досягнень

Бал

Характеристика начальних досягнень учня

Початковий

1

Учень (учениця): знає та дотримується правил безпечної поведінки під час роботи в комп’ютерному класі,  зрозумів умову компетентнісної задачі; з допомогою вчителя розділяє задачу на підзадачі

2

Учень (учениця): самостійно або з допомогою вчителя розділяє задачу на підзадачі, фрагментарно виконує окремі навчальні завдання та допускає помилки.

3

Учень (учениця): самостійно розділяє задачу на підзадачі, навчальні завдання виконує фрагментарно за значної допомоги вчителя, допускає помилки; потребує постійної активізації та допомоги; практичні уміння і навички застосовує на рівні копіювання зразка способу діяльності.

Середній

4

Учень (учениця): за значної допомоги вчителя виконує навчальні завдання, допускає помилки; має елементарні, нестійкі навички роботи на комп’ютері; за інструкцією і з допомогою вчителя фрагментарно розв’язує компетентнісні задачі, потребує детального кількаразового їх пояснення, допускає помилки. Часткововикористовує можливості додаткових ППЗ.

5

Учень (учениця): самостійно, але не повно виконує навчальні завдання з частковим поясненням, допускає помилки; за детальною інструкцією і з допомогою вчителя виконує навчальні завдання, не вміє пояснити свої дії, допускає помилки. Використовує можливості додаткових ППЗ.

6

Учень (учениця): з частковою допомогою вчителя виконує навчальні завдання з достатнім поясненням, допускає помилки; має стійкі навички виконання елементарних дій з опрацювання даних  на комп’ютері; способи навчально­-пізнавальної діяльності застосовує за зразком у подібній ситуації; потребує стимулювання й значної допомоги вчителя, коли працює самостійно. Вміє оцінювати відомості та дані.

Достатній

7

Учень (учениця): пояснює та обґрунтовує способи виконання навчальних завдань, аналізує отриманий результат, робить неповні висновки з допомогою вчителя, використовує різні джерела інформації для виконання навчального завдання; навчальні завдання на комп’ютері виконує самостійно за інструкцією; самостійно виправляє вказані вчителем помилки. Вміє обґрунтовувати вибір відомостей та даних.

8

Учень (учениця): з незначною допомогою вчителя визначає спосіб розв’язування навчального завдання, частково аргументує свої міркування; самостійно знаходить необхідні відомості, систематизує та узагальнює їх; самостійно виконує  навчальне завдання, знаходить та виправляє допущені помилки. Має стійкі практичні навички виконання основних дій з опрацювання даних на комп'ютері; самостійно виконує навчальні завдання, аналізує одержані результати, швидко й оперативно виправляє помилки. Вміє реалізуватипредставлення результату  у ППЗ, вказаному вчителем.

9

Учень (учениця): самостійно формулює мету виконання навчального завдання, добирає форми представлення результату та необхідні відомості; аргументовано обирає раціональний спосіб виконання навчального завдання, самостійно виконує навчальні завдання з несуттєвими помилками, знаходить та виправляє допущені помилки.

Вміло реалізовуєпредставлення результату  у ППЗ, вказаному вчителем

Високий

10

Учень (учениця): виконує різні типи компетентнісних завдань (як типових, так і нестандартних, творчих) під опосередкованим керівництвом учителя, розробляє алгоритм виконання запропонованого навчального завдання, пропонує нові шляхи розв’язання навчальних завдань; знаходить додаткові джерела відомостей,  порівнює і зіставляє відомості з кількох джерел, уміє стисло і логічно подавати узагальнену інформацію; самостійно приймає рішення, прогнозує наслідки власної поведінки за незначної допомоги дорослих. Самостійно обирає ППЗ для представлення результату, вміє обґрунтовувати свій вибір.

11

Учень (учениця): раціонально використовує комп’ютер і комп’ютерні засоби для  розв’язування компетентнісних задач, розуміє мету власної навчальної діяльності та самостійно визначає завдання для її досягнення, вміє виявляти проблеми та розв’язувати їх,  формулювати гіпотези. Самостійно обирає ППЗ для представлення результату, вміє обґрунтовувати свій вибір, аналізувати отриманий результат, робити висновки.

12

Учень (учениця):усвідомлено використовує набуті знання у стандартних та нестандартних ситуаціях; самостійно планує особисту навчальну діяльність та оцінює її результати, уміє приймати рішення, швидко вибрати потрібний спосіб діяльності із кількох відомих, застосовувати способи діяльності за аналогією і в нових ситуаціях. Правильно обирає засіб для розв'язання завдання та подання даних, обґрунтовує свій вибір, аналізує отримані результати та аргументує власні висновки.

Критерії оцінювання тестових завдань

Рівень досягнень

Бал

Характеристика начальних досягнень учня

Початковий

1

Учень (учениця): набирає необхідний мінімум балів - 0%

2

Учень (учениця): набирає необхідний мінімум балів - 17%

3

Учень (учениця): набирає необхідний мінімум балів - 25%

Середній

4

Учень (учениця): набирає необхідний мінімум балів - 33%

5

Учень (учениця): набирає необхідний мінімум балів - 42%

6

Учень (учениця): набирає необхідний мінімум балів - 50%

Достатній

7

Учень (учениця): набирає необхідний мінімум балів - 58%

8

Учень (учениця): набирає необхідний мінімум балів - 67%

9

Учень (учениця): набирає необхідний мінімум балів - 75%

Високий

10

Учень (учениця): набирає необхідний мінімум балів - 83%

11

Учень (учениця): набирає необхідний мінімум балів - 92%

12

Учень (учениця): набирає необхідний мінімум балів - 100%

Критерії оцінювання виконання проєктів

Рівень досягнень

Бал

Характеристика начальних досягнень учня

Початковий

1

Учень (учениця): знає та дотримується правил безпечної поведінки під час роботи в комп’ютерному класі. З допомогою вчителя розділяє завдання проєкту на окремі навчальні завдання.

2

Учень (учениця): з допомогою вчителя фрагментарно виконує окремі навчальні завдання проєкту на комп’ютері, допускає помилки.

Учень (учениця): при  розробці проєктів  учень частково бере участь у роботі групи за визначеною вчителем темою.

3

Учень (учениця): окремі навчальні завдання проєктувиконує фрагментарно за значної допомоги вчителя; потребує постійної активізації та допомоги. При  розробці проєктів  учень частково бере участь у роботі групи за визначеною вчителем темою.

Середній

4

Учень (учениця): за інструкцією і з допомогою вчителя фрагментарно виконує окремі навчальні завдання проєкту, допускає помилки; має елементарні, нестійкі навички роботи на комп’ютері. Виконує розробку проєктів під керівництвом та постійним контролем вчителя за визначеною ним темою, бере участь у роботі групи.

5

Учень (учениця): за детальною інструкцією і з допомогою вчителя виконує навчальні завдання проєкту з частковим поясненням, допускає помилки. Виконує розробку проєктів під керівництвом вчителя за визначеною ним темою, бере участь у роботі групи.

6

Учень (учениця): з частковою допомогою вчителя розробляєпроєкт за темою, визначеною вчителем;виконує навчальні завданняпроєкту з достатнім поясненням, допускає помилки; має стійкі навички виконання елементарних дій з опрацювання даних  на комп’ютері; потребує стимулювання й значної допомоги вчителя, коли працює самостійно, бере активну участь у роботі групи.

Достатній

7

Учень (учениця): пояснює та обґрунтовує способи виконання навчальних завдань проєкту, аналізує отриманий результат, робить неповні висновки з допомогою вчителя, використовує різні джерела відомостей для виконання навчального завданняпроєкту. За інструкцією самостійно працює над проєктами,бере активну участь у роботі групи,самостійно виправляє вказані вчителем помилки.

8

Учень (учениця): Має стійкі практичні навички виконання основних дій з опрацювання даних на комп'ютері; самостійно виконує  навчальні завданняпроєкту, швидко й оперативно знаходить та виправляє допущені помилки, бере активну участь у роботі групи, аналізує отримані результати.

9

Учень (учениця): аргументовано обирає раціональний спосіб виконання навчального завданняпроєкту, самостійно виконує навчальні завдання проєкту з несуттєвими помилками, знаходить та виправляє допущені помилки, ґрунтовно аналізує отримані результати.

Високий

10

Учень (учениця): під опосередкованим керівництвом учителя, розробляє алгоритм виконання проєкту, пропонує нові шляхи розв’язування навчальних завдань; знаходить додаткові джерела відомостей, порівнює і зіставляє відомості з кількох джерел, уміє стисло і логічно подавати узагальнену інформацію; самостійно приймає рішення, прогнозує наслідки власної поведінки за незначної допомоги, демонструє самостійне творче виконання проєкту.

11

Учень (учениця): раціонально використовує комп’ютерні засоби для  виконання проєкту, розуміє мету власної навчальної діяльності та самостійно визначає завдання для її досягнення; вміє виявляти проблеми та розв’язувати їх,  формулювати гіпотези, демонструє самостійне творче виконання проєктів, аналізує отримані результати.

12

Учень (учениця): самостійно планує виконання проєкту, оцінює результати власної діяльності, уміє приймати рішення, демонструє творче виконання проєктів, ґрунтовно аналізує отримані результати.

Comments:
Only authorized users can leave comments.