Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Алгоритм дій працівників освіти під час повітряної тривоги

Date: 26 жовтня 2022 о 10:19

Додаток 3 до наказу №53

від 31.08.2022

Алгоритм дій працівників освіти,

якщо повітряна тривога розпочалася, коли тривають заняття

1. Черговий техпрацівник  у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення закладу(три довгих дзвінки).

2. Учитель миттєво сповіщає учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинення заняття.

3.Учитель, який знаходиться на уроці, має скоординувати хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття): нагадує дітям про головну мету та правила евакуації: не говорити, не бігти, не штовхатися, не повертатися, іти, дотримуючись правого боку; бере з собою класний журнал, свої особисті речі, очолює групу дітей, які вишикувані в дві колони,  і визначеним маршрутом рухається разом з ними в захисну споруду.

4.Учні або цілі класи, які знаходяться на подвір’ї закладу під час перерви, коли лунає сигнал тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до захисної споруди.

5. Якщо у класі  присутні діти з ООП, то асистенту учителя попередньо проводити з ними навчання та бесіди, передбачити швидке та спокійне переміщення до укриття, а також допомагати учителю евакуювати учнів.

6.Відповідальні особи (черговий техпрацівник на кожному поверсі) після оголошення сигналу оповіщення мусять перевірити всі приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки прямувати до найближчого укриття.

7. Медичний працівник повинен знаходитись у захисній споруді для швидкого надання медичної допомоги чи реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.

8. У середині захисної споруди класні керівники чи учителі, які привели дітей в укриття, повинні забезпечити умови, щоб учні швидко та обережно зайняли свої місця. Після прибуття у визначене місце  захисної споруди перевірити наявність усіх дітей за списком та доповісти відповідальній особі (черговому адміністратору).

9. Після прибуття в укриття учитель повинен сповістити батьків(через вайбер-групу), що діти знаходяться в безпечному місці.

10.Під час перебування в захисній споруді вчителі  здійснюють необхідну підтримку дітей, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.

11.Якщо батьки хочуть забрати під час тривоги дитину з укриття – педагогічний працівник не має права перешкоджати цьому( відповідно до Конституції України, Сімейного кодексу України, КУпАП, ККУ), але запропонувати залишитися в укритті разом з дитиною.

12.Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги, вчителі  слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами у класи.

Додаток 3 до наказу №53

від 31.08.2022

Алгоритм дій працівників освіти,

якщо повітряна тривога розпочалася до початку занять

1.Якщо тривога застала педагогічного працівника перед початком робочого дня і він має змогу швидко за 5-7 хвилин дістатися до закладу освіти і в закладі освіти є укриття, то працівник переміщується до укриття закладу освіти.

2. Якщо тривога застала педагогічного працівника перед початком робочого дня вдома, то він обирає безпечне місце і знаходиться там до сигналу відбою повітряної тривоги. А після відбою через пів години відновлює навчальний процес в дистанційному режимі.

3.Якщо сигнал тривоги пролунав до початку робочого дня, то підвіз дітей автобусами не здійснюється.

4. Якщо сигнал тривоги пролунав під час руху автобуса, то водій направляє транспортний засіб до найближчого укриття населеного пункту або інше безпечне місце і повідомляє про це відповідальну особу (чергового адміністратора).

5. Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги, діти повертаються через пів години до дистанційного навчання.

Comments:
Only authorized users can leave comments.