Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 5 чоловік

Зарубіжна література та російська мова

Дата: 11 січня 2022 о 12:53, Оновлено 11 січня 2022 о 13:00

Критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти  із зарубіжної літератури

Виразне читання

Рівень

Бали

Характеристика навчальних досягнень здобувачів освіти

початко вий

1

Здобувач освіти читає відривними складами, припускаючись численних помилок у закінченнях, наголошуванні слів, на пропуск, перестановку літер і складів, помилок мовного характеру. Темп читання суттєво нижчий від нормативного (на 10 і більше слів від меншого нормативного числа).

2

Здобувач освіти читає переважно складами, з тривалими паузами у темпі, значно нижчому від нормативного (на 8 і більше слів від меншого нормативного числа), припускаючись численних помилок у закінченнях, наголошуванні слів, на пропуск, перестановку літер і складів, помилок мовного характеру.

3

Здобувач освіти значну кількість слів читає складами, не дотримуючись пауз між реченнями і смисловими групами слів. Темп читання нижчий від нормативного (на 7 і більше слів від меншого нормативного числа). Припускається багатьох помилок на перестановку, заміну складів, звуків, слів, у наголошуванні слів.

середній

4

Здобувач освіти читає словами і складами. Читання монотонне у темпі, нижчому від нормативного (на 56 слів від меншого нормативного числа).

Часто припускається помилок у вимові, наголошуванні слів.

5

Здобувач освіти читає переважно словами. Припускається помилок на заміну, перестановку складів, у наголошуванні слів, порушує правила вимови. Темп читання дещо нижчий від нормативного (на 34 слова від меншого нормативного числа).

6

Здобувач освіти читає переважно плавно, цілими словами у темпі, що відповідає нормативному, припускаючись мовленнєвих помилок, а також у наголошуванні слів.

достатні й

7

Здобувач освіти читає плавно, цілими словами у темпі, що відповідає нормативному. Припускається кількох орфоепічних, мовленнєвих помилок.

8

Здобувач освіти читає плавно словами, правильно, у відповідному темпі. Припускається окремих помилок у наголошуванні слів.

9

Здобувач освіти читає плавно словами і групами слів, правильно, у відповідному темпі. Припускається окремих орфоепічних помилок.

високий

10

Здобувач освіти читає правильно, плавно словами і групами слів, у відповідному темпі. Мають місце поодинокі орфоепічні помилки.

11

Здобувач освіти читає правильно, плавно словами і групами слів, у відповідному темпі з дотриманням норм літературної вимови.

12

Здобувач освіти читає правильно, плавно словами і групами слів, у відповідному темпі з дотриманням норм літературної вимови.

 

 

 

Критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти  із зарубіжної літератури

Оцінювання читання напам’ять

Рі вень 

Бали

Характеристика навчальних досягнень здобувачів освіти

Правильність, повнота відтворення фактичного змісту твору

Виразність читання

Дотримання орфоепічних норм

поча тков ий

1

Здобувач освіти відтворює лише окремі фрагменти змісту твору; припускається значної кількості помилок на заміну, перестановку, пропуск слів, помилок мовного характеру.

Здобувач освіти читає монотонно, уповільнено; робить невиправдані тривалі паузи; інтонація кінця речення не відповідає типу речення; дикція нечітка.

Припускається численних помилок у вимові та наголошуванні слів.

2

Здобувач освіти відтворює незначну частину твору; порушує послідовність змісту, припускається низки помилок на заміну, перестановку, пропуск слів, помилок мовного характеру.

Здобувач освіти читає монотонно, уповільнено; робить невиправдані тривалі паузи; інтонація кінця речення не відповідає типу речення; дикція нечітка.

Припускається 6 і більше помилок у вимові та наголошуванні слів.

3

Здобувач освіти відтворює менше половини твору; в окремих випадках порушує послідовність змісту, припускається 4 і більше помилок на заміну, перестановку, пропуск слів, помилок мовного характеру.

Здобувач освіти читає монотонно; робить невиправдані паузи, помилки в інтонуванні кінця речення; дикція нечітка.

Припускається дещо меншої кількості помилок у вимові та наголошуванні слів (до 6).

сере дній

4

Здобувач освіти відтворює половину твору, однак робить тривалі паузи, може продвжити читання після підказки; припускається окремих помилок (до 3) на заміну перестановку, пропуск слів і виправляє їх з допомогою вчителя.

Здобувач освіти читає монотонно; робить паузи між реченнями і частинами тексту, помилки в інтонуванні кінця речення; темп читання нерівномірний; дикція недостатньо чітка.

Припускається помилок у вимові й наголошуванні окремих слів, звуків (до 5).

5

Здобувач освіти відтворює більшу половину твору в основному правильно, однак робить тривалі паузи і може продовжити читання після підказки; припускається окремих помилок (до 2) на заміну, перестановку, пропуск слів і виправляє їх незначною допомогою вчителя.

Здобувач освіти читає текст загалом виразно, однак утруднюється самостійно визначити потрібний тон, темп читання; окремі слова вимовляє з нечіткою дикцією; порушує правила вимови; робить помилки в інтонуванні речень; у виборі інтонаційних засобів виразності потребує значної допомоги вчителя.

Припускається до 4 помилок у вимові й наголошуванні окремих слів, звуків.

сере дній

6

Здобувач освіти відтворює весь твір загалом правильно, однак робить тривалі паузи, самостійно пригадуючи наступну частину тексту; припускається окремих помилок (1-2) на заміну, перестановку, пропуск слів і виправляє їх самостійно.

Здобувач освіти читає текст загалом виразно, але темп читання здебільшого зависокий; є деякі недоліки в дикції, окремі помилки в інтонуванні кінця речення; у виборі інтонаційних засобів виразності користується допомогою вчителя.

Припускається до 3 помилок у вимові й наголошуванні окремих слів, звуків.

дост атній

7

Здобувач освіти відтворює твір правильно, але в окремих випадках припускається перестановки чи заміни слів і виправляє їх самостійно.

Здобувач освіти читає текст загалом виразно, плавно, з досить чіткою дикцією; інтонування речень в цілому правильне; дотримується пауз, зумовлених розділовими знаками у тексті, однак емоцій не забарвлення відтворюваного тексту недостатньо виразне; потребує незначної допомоги у виборі темпу читання, сили голосу, тону.

Припускається 23 помилок у вимові чи наголошуванні окремих слів, звуків.

8

Здобувач освіти відтворює твір правильно, але в окремих випадках допускає паузи, перестановку чи заміну слів, які виправляє самостійно.

Здобувач освіти читає текст загалом виразно, плавно, з гарною дикцією; правильно інтонує кінець речення; припускається неточностей щодо регулювання темпу читання і сили голосу; переважно самостійно правильно добирає інтонаційні засоби виразності, але не завжди точно інтонує у тексті слова, які відображують емоційний стан героя, стан природи і т. ін.

Припускається 12 помилок у вимові чи наголошуванні окремих слів, звуків.

9

Здобувач освіти правильно відтворює твір,

припускається 1-2 помилок на перестановку чи заміну слів, які виправляє самостійно.

Здобувач освіти читає текст виразно, плавно, з гарною дикцією, правильно інтонує речення; припускається неточностей щодо регулювання темпу читання і сили голосу; самостійно добирає інтонаційні засоби виразності, але не завжди точно голосом передає своє й авторське ставлення до героїв чи подій.

Може допустити 1-2 орфоепічні помилки.

 

висо кий

10

Здобувач освіти повно і правильно відтворює зміст твору. Допускає 1 помилку у відтворенні змісту твору, яку виправляє самостійно.

Здобувач освіти читає текст виразно, плавно, з гарною дикцією; інтонаційно виділяє найбільш вагомі за змістом слова; дотримується логічних

Може допустити 1-2 орфоепічні помилки.

пауз; правильно інтонує кінець речення; уміє самостійно добирати інтонаційні, мовленнєві та позамовні засоби (4 клас) виразності відповідно до змісту твору; мають місце окремі випадки неточного застосування логічних наголосів, ритмічних пауз.

 

11

Здобувач освіти повно і правильно відтворює зміст твору.

Здобувач освіти читає текст виразно, плавно, з гарною дикцією, правильним темпом і силою голосу; інтонація (логічний наголос, паузи, мелодика), емоційне забарвлення виразні; самостійно добирає і користується мовленнєвими та поза мовними  засобами виразності, передаючи своє й авторське ставлення до змісту твору.

Є поодинокі вимовні помилки, які учень самостійно виправляє.

 

12

Здобувач освіти повно і правильно відтворює зміст твору.

Здобувач освіти читає текст виразно; має гарну дикцію; правильно користується під час читання інтонаційними (правильно робить паузи, регулює силу голосу і тон залежно від розділових знаків і змісту, інтонує кінець речення), мовленнєвими та позамовними засобами художньої виразності відповідно до жанрової специфіки твору; пере дає не лише авторське, а й власне ставлення до того, що читається.

Дотримується норм літературної вимови.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти  із зарубіжної літератури, російської  мови за виконання інтерактивних вправ

Рівень

Бали

Характеристика навчальних досягнень здобувачів освіти

 

почат

ковий

 

1

Здобувач освіти відтворює окремі факти та елементарні уявлення не усвідомлюючи їх суті. Спостерігає за виконанням практичних робіт, але не може пояснити сутність виконання кожної з її частин.

2

Здобувач освіти відтворює незначну частину навчального матеріалу на рівні копіювання зразка, має елементарні уявлення лише за допоміжними запитаннями вчителя, допускаючи неточності і помилки, частково розуміючи відтворене. Спостерігає за виконанням практичних робіт, повторює висновки про результати спостережень зі значними помилками, не усвідомлюючи їх суті.

3

Здобувач освіти відтворює незначну частину навчального матеріалу; за допомогою вчителя виконує елементарні завдання, потребує детального кількаразового пояснення їх виконання. Практичні роботи виконує зі значною допомогою вчителя; спостерігає за дослідами, які проводить вчитель, але не може їх пояснити; включається в роботу малої групи співробітництва, але не виявляє ініціативи і виконує роботу лише за зразком.

середн ій

 

4

Здобувач освіти відтворює частину навчального матеріалу у формі понять за допомогою вчителя, віддає перевагу простому перелічуванню ; має утруднення встановлювати зв’язки й залежності . Під час практичної роботи може повторити за зразком певну операцію, дію; виконує елементарні завдання.

5

Здобувач освіти за допомогою вчителя відтворює основний навчальний матеріал, дає визначення понять, допускаючи помилки й неточності, за допомогою вчителя встановлює нескладні зв’язки; порівнює образи літературних героїв, але має утруднення аналізувати їх у логічній послідовності; порівнює образи за однією ознакою та за навідними запитаннями вчителя.

Під час виконання практичних робіт виконує прості досліди за детальною інструкцією вчителя, уміє копіювати зразок виконання певної навчальної дії.

6

Здобувач освіти будує відповідь у засвоєній послідовності; виконує дії за зразком у подібній ситуації; відповіді доповнює й уточнює за навідними запитаннями вчителя, ілюструє її прикладами з підручника, зошита з друкованою основою, з дидактичних матеріалів; порівнює об'єкти не менш, ніж за 2 вказаними ознаками. Практичні роботи виконує за зразком або алгоритмом (планом) наданим вчителем; за вказівкою визначає та виконує завдання у малій групі співробітництва.

 доста тній

7

Здобувач освіти відтворює зміст понять, уміє наводити приклади з підручника на підтвердження певних думок, стисло переказує доступний за обсягом текст. Практичні роботи проводить самостійно, користуючись планами, складеними за допомогою вчителя; частково контролює і оцінює власні навчальні дії.

8

Здобувач освіти достатньо повно відтворює навчальний матеріал і застосовує його у стандартних ситуаціях; володіє способами діяльності за певним алгоритмом; відповідає на питання логічно, але з окремими неточностями; знаходить значення зазначених термінів у довідковій літературі; знаходить і систематизує інформацію за двома і більше заданими джерелами.

Інтерактивні вправи, дослідження та спостереження виконує за інструкцією з незначною допомогою вчителя і правильно робить часткові висновки про результати і способи виконання робіт.

Рівень

Бали

Характеристика навчальних досягнень здобувачів освіти

 

9

Здобувач освіти володіє вивченим матеріалом, застосовує знання в стандартних та частково змінених ситуаціях; може спланувати дії для здійснення пошукової діяльності; знаходить необхідну інформацію в додаткових джерелах інформації; обговорює отриману інформацію, застосовує отримані знання в повсякденній діяльності; проводить самооцінку рівня власних навчальних досягнень за запропонованим зразком. Самостійні і практичні роботи виконує під опосередкованим керівництвом. 

 висок ий

 

10

Здобувач освіти володіє системою літературознавчих понять у межах, визначених навчальними програмами, робить компаративний аналіз текстів; відповідь аргументує, використовуючи приклади із життя, опираючись на власний досвід.

11

Здобувач освіти має гнучкі знання в межах вимог навчальної програми, вміє застосовувати набуті навички за аналогією і в нових нестандартних ситуаціях; здатен і готовий використовувати отримані знання та вміння в повсякденному житті; фіксує основний зміст навчального тексту у вигляді плану; заповнює запропоновані таблиці; використовує додаткові джерела інформації при вирішенні навчальних завдань; самостійно виконує практичні, творчі завдання, спостереження і дослідження; виступає перед класом; оцінює власний внесок у діяльність малої групи співробітництва.

12

Здобувач освіти має системні, міцні знання; усвідомлено використовує їх у стандартних та нестандартних ситуаціях; використовує наукову лексику у власних усних повідомленнях із застосуванням ілюстративного матеріалу і в письмових розповідях; виступах перед класом; організовує роботу в групі; бере участь у роботі малої групи співробітництва відповідно до зазначеної ролі; описує власні спостереження або досліди, розрізняє в них мету, умови проведення роботи і отримані результати; використовує набуті знання, уміння та навички в практичній діяльності та в повсякденному житті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти  із зарубіжної літератури

 

Діалогічного мовлення

Рівень

Ба

ли

Критерії навчальних досягнень здобувачів освіти

 

 

Початк овий

1

Здобувач освіти підтримує діалог на елементарному рівні. Здебільшого відповідає на запитання лише однозначними реченнями ("так" чи "ні") або уривчастими реченнями ствердного чи заперечного характеру.

2

Здобувач освіти відповідає на елементарні запитання короткими репліками, які лише частково реалізують комунікативну мету.

3

Здобувач освіти бере участь у діалозі за найпростішою за змістом мовленнєвою ситуацією, може не лише відповідати на запитання співрозмовника, а й формулювати деякі запитання; комунікативна мета досягається ним лише частково.

 

Серед ній

4

Здобувач освіти бере участь у діалозі з нескладної за змістом теми, певною мірою досягає мети спілкування, його  репліки лише частково враховують ситуацію спілкування.

5

Здобувач освіти бере участь у діалозі за нескладною за змістом мовленнєвою ситуацією, дотримується елементарних правил поведінки в розмові, загалом досягає комунікативної мети, проте може відхилятись від теми, його  мовлення характеризується стереотипністю.

6

Здобувач освіти загалом досягає комунікативної мети в діалозі з нескладної теми, його  репліки в основному змістовні, відповідають основним правилам поведінки в розмові, нормам етикету, участь у діалозі здійснюється переважно за допомогою вчителя або співрозмовника, спирається на запропонований зразок.

 

Доста тній

7

Діалогічне мовлення здобувача освіти за своїм змістом спрямовується на розв'язання певної проблеми, загалом є змістовним, невимушеним; відстежуються елементи особистісної позиції щодо предмета обговорення, правила спілкування в цілому дотримуються, судження загалом самостійні й аргументовані, відхилення від теми, помилки в мовному оформленні реплік майже не трапляються.

8

Здобувач освіти загалом вправно бере участь у діалозі за ситуацією, що містить певну проблему, досягаючи комунікативної мети, висловлює судження й аргументує їх з допомогою загальновідомих фактів, у діалозі з'являються елементи оцінних характеристик та узагальнень.

9

Здобувач освіти самостійно складає діалог із проблемної теми, демонструючи загалом достатній рівень вправності й культури мовлення (чітко висловлює думки, уміє сформулювати цікаве запитання, дати влучну, змістовну відповідь, виявляє толерантність, стриманість, коректність у разі незгоди з думкою співрозмовника), особиста позиція виражається порівняно нечітко, аргументація відзначається оригінальністю, самостійністю.

 

Висок ий

10

Здобувач освіти складає діалог за проблемною ситуацією, демонструючи належний рівень мовленнєвої культури, уміння чітко формулювати думки, обґрунтовуючи власну позицію, виявляє готовність уважно й доброзичливо вислухати співрозмовника, даючи йому можливість висловитись; дотримується правил мовленнєвого етикету; структура діалогу, мовне оформлення його реплік у цілому відповідають нормам.

 

11

Здобувач освіти складає діалог, самостійно обравши аспект запропонованої теми та визначивши проблему для обговорення, переконливо й оригінально аргументує свою позицію, співставляє різні погляди на той самий предмет, виявляє повагу до думки іншого; структура діалогу, мовне оформлення його

реплік відповідають нормам.

12

Здобувач освіти складає глибокий за змістом і досконалий за формою діалог, самостійно обравши аспект запропонованої теми та визначивши проблему для обговорення, демонструючи вміння уважно й доброзичливо вислухати співрозмовника, коротко, виразно, оригінально сформулювати свою думку, дібрати цікаві, влучні, переконливі аргументи на захист своєї позиції, у тому числі й із власного життєвого досвіду, змінити свою думку в разі незаперечних аргументів іншого; дотримується правил поведінки й мовленнєвого етикету в розмові.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти  із зарубіжної літератури Монологічне мовлення

 

Рівень

Бали

Критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти

Грамотність

Припустима кількість

орфографічних

і

пунктуаційних помилок

Припустима кількість

лексичних,

граматичних  і

стилістичних помилок

 

 

Почат ковий

1

Побудованому здобувачем освіти тексту бракує зв'язності й цілісності, урізноманітнення потребує лексичне та граматичне оформлення роботи.

15-16 і більше

 

 

 

 

9-10

2

Побудоване здобувачем освіти висловлювання характеризується фрагментарністю, думки викладаються на елементарному рівні; потребують збагачення й урізноманітнення лексика та граматична будова мовлення.

13-14

3

Здобувачу освіти слід працювати над виробленням умінь послідовніше й чіткіше викладати власні думки, дотримуватися змістової та стилістичної єдності висловлювання, потребують збагачення й урізноманітнення лексика та граматична будова висловлювання.

11-12

  

Серед ній

4

Висловлювання здобувача освіти за обсягом складає дещо більше половини від норми й характеризується певною завершеністю, зв'язністю; розкриття теми має бути повнішим, ґрунтовнішим і послідовнішим; чіткіше мають розрізнюватись основна та другорядна інформація; потребує урізноманітнення добір слів, більше має використовуватись авторська лексика.

9-10

 

 

 

 

7-8

5

За обсягом робота здобувача освіти наближається до норми, у цілому є завершеною, тему значною мірою розкрито, проте вона потребує глибшого висвітлення, має бути увиразнена основна думка, посилена єдність стилю, мовне оформлення різноманітнішим.

7-8

6

За обсягом висловлювання здобувача освіти сягає норми, його тема розкривається, виклад загалом зв'язний, але учневі ще слід працювати над умінням самостійно формулювати судження, належно їх аргументувати, точніше добирати слова й синтаксичні конструкції.

5-6

 

Достат ній

7

Здобувач освіти самостійно створює достатньо повний, зв'язний, з елементами самостійних суджень текст (у переказі - з урахуванням його виду), удало добирає лексичні засоби (у переказі використовує авторські засоби виразності, образності мовлення), але ще має вдосконалювати вміння чітко висвітлювати тему, послідовно її викладати, належно аргументувати основну думку.

4

 

 

 

 

5-6

8

Здобувач освіти самостійно будує достатньо повне (у переказі - з урахуванням його виду), осмислене висловлювання, у цілому ґрунтовно висвітлює тему,

3

добирає переконливі аргументи на їх користь, проте ще має працювати над урізноманітненням словника, граматичного та стилістичного оформлення роботи.

9

Здобувач освіти самостійно будує послідовний, повний, логічно викладений текст (у переказі - з урахуванням його виду); у цілому розкриває тему, висловлює основну думку (у переказі - авторську позицію); вдало добирає лексичні засоби (у переказі використовує авторські засоби виразності, образності мовлення), проте ще має працювати над умінням виразно висловлювати особистісну позицію й належно її аргументувати.

1+1

(негруба)

Висок ий

10

Здобувач освіти самостійно будує послідовний, повний (у переказі - з урахуванням його виду) текст, ураховує комунікативне завдання, висловлює власну думку, певним чином аргументує різні погляди на проблему (у переказі зіставляє свою позицію з авторською), робота відзначається багатством словника, граматичною правильністю, дотриманням стильової єдності й виразності тексту.

1

3

11

Здобувач освіти самостійно будує послідовний, повний текст (у переказі - з урахуванням його виду), ураховує комунікативне завдання; аргументовано, чітко висловлює власну думку, зіставляє її з думками інших (у переказі враховує авторську позицію), уміє пов'язати обговорюваний предмет із власним життєвим досвідом, добирає переконливі докази для обґрунтування тієї чи іншої позиції з огляду на необхідність розв'язувати певні життєві проблеми; робота відзначається багатством словника, точністю слововживання, стилістичною єдністю, граматичною різноманітністю.

1 (негруба)

2

12

Здобувач освіти самостійно створює яскраве, оригінальне за думкою та оформленням висловлювання відповідно до мовленнєвої ситуації; повно, вичерпно висвітлює тему; аналізує різні погляди на той самий предмет, добирає переконливі аргументи на користь тієї чи іншої позиції, використовує набуту з різних джерел інформацію для розв'язання певних життєвих проблем; робота відзначається багатством слововживання, граматичною правильністю та різноманітністю, стилістичною довершеністю.

 

 

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.